4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Telsiz Hakkinda Soru

Yeni Üye belalimisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    0
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    0
    Teşekkür
    0 Mesaj
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu
    Neşe/Üzgün
    Alınan
    0/0
    Verilen
    0/0

Telsiz Hakkinda Soru

[IMG][Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir.] [/IMG]

Selam arkadaslar umarim bana yardim ede bilicek bir arkadisimiz vardir ,
    ben bu Telsizden 2 Tane aldim , malum Türkiyeye giderken lazim oluyor devamli , hem sohbet hemide yardimlasma amaci icin.

Bendeki sorun biz bu Telsizleri evden Sars ettik full , yaklasik akusu 8 Saat dayandi ve sonra bitti.
    Bize arabada Sars edebilmek icin kartonun icinde , cakmakliga takilmasi icin sars aletinide yolladilar.
    Amma lakin biz bunu arabada Sarsa taktik , arada 4 dakika sonra bir yanik kokusu geldi ve Resimlerde görundugu gibide ici yanmis. Neyseki biz bunu Türkiyede yaptirdik adam icindeki parcalar yanmis dedi kirdi atti ben bunu normal baglayim dedi ve bagladi .

Isin tuhaf tarafi simdi bu Telsizi evdenSarj edebiliyoruz dolduruyor sorunsuz , amma lakin Aracta doldurmuyor ve isinma gibi seylerde olmuyor.
    Sizden istedigim yardim ise ben bunu nasildogrudan baglaya bilirim direk arabadan Sars olmasi icin , orda resimde Platin var onu atsakda direk baglasak acaba omu engelliyorkisars olmasina.

0 Mümkün değil! Mümkün değil!
    Alıntı Alıntı Konuyu Başlatan belalimisa  

Yeni Üye Sinanay12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2
    0
    Teşekkür
    0 Mesaj
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu
    Neşe/Üzgün
    Alınan
    0/0
    Verilen
    0/0
    Kac km cekiyor ve ne Marka

Super Moderatör AKINCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    355
    5.852
    Teşekkür
    314 Mesaj
    Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu
    Neşe/Üzgün
    Alınan
    11/2
    Verilen
    0/0
    Arkadasim,cihazlarin bir teknik bilgileri vardir,onlari okumadan kac volt oldugunu hangi sarj cihaziyla doldurulabilir ögrenmeden oraya takayim buraya takayim olurmu?Cihazin teknik bilgilerine göre kullanmak lazim yoksa böyle bozulur gider.Biz buradan tamircinin ne uygulamalar yaptigini nereden bilelimde sana yardimci olacagiz nasil?Resimlere bakmakla olmaz,teknik bilgilere bakman lazim.

Konu AKINCI tarafından (22.05.18 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye mustafa1954 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14
    4
    Teşekkür
    3 Mesaj
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu
    Neşe/Üzgün
    Alınan
    0/0
    Verilen
    0/0
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Selam arkadaslar umarim bana yardim ede bilicek bir arkadisimiz vardir ,
    ben bu Telsizden 2 Tane aldim , malum Türkiyeye giderken lazim oluyor devamli , hem sohbet hemide yardimlasma amaci icin.

Bendeki sorun biz bu Telsizleri evden Sars ettik full , yaklasik akusu 8 Saat dayandi ve sonra bitti.
    Bize arabada Sars edebilmek icin kartonun icinde , cakmakliga takilmasi icin sars aletinide yolladilar.
    Amma lakin biz bunu arabada Sarsa taktik , arada 4 dakika sonra bir yanik kokusu geldi ve Resimlerde görundugu gibide ici yanmis. Neyseki biz bunu Türkiyede yaptirdik adam icindeki parcalar yanmis dedi kirdi atti ben bunu normal baglayim dedi ve bagladi .

Isin tuhaf tarafi simdi bu Telsizi evdenSarj edebiliyoruz dolduruyor sorunsuz , amma lakin Aracta doldurmuyor ve isinma gibi seylerde olmuyor.
    Sizden istedigim yardim ise ben bunu nasildogrudan baglaya bilirim direk arabadan Sars olmasi icin , orda resimde Platin var onu atsakda direk baglasak acaba omu engelliyorkisars olmasina.

Arkadaşım resimde görüldüğü gibi ladestationa bir adapter ile ceryana takıyorsun, o adapterin bir yerinde örneğin 230V- 5V 2A gibi yazılar vardır 230-240 Tamam ev ceryanı.. Mühim olan diğerleri .. 5 veya 7.5 Volt herneyse, 2 A veya aynı Değer 2000mA, yazan bir şarz adapteri ile arabanın sigaralığına bağladığın adapterin değerleri aynımı ,bence değildiki yandı,eğer rasgele bir adapter ile bağladıysan olmadı ,tehlikelide ,allahtan Araba sigaralığın sigortası var atar .. Araba Akülerinin üzerindeki Amper değeri ne gösteriyor? en Düşüğü ,küçük arabalar için 35-45 Amper ,Peki senin evdeki adapter 2 veya 3 Amper .. Evimizdeki Normal Prizler ve diğer Şalterlere giden Ceryan ın Değeri bile 10 Amper ..Tahminim Telsizin içindeki Akü Şarj Girişide Ölmüş Olması Gerekiyorki Artık doldurma falan yapmıyor ,direk bağlarsan telsizde yanar gider. Paketinde dahi gelse değerlere bakmakta fayda var, onları paketleyenlerde insan yanlışlık yapılmıştır vesaire.Yoksa Neden yansın.Telefonda bağlıyoruz bazen hemde direk ,sigaralıktan 500-600- euroluk Telefonlar yanlış adapter olursa gider..Senin telsizin içindeki Akü girişi türkiyedeki Usta tarafından iptal edilmiştir arkadaşım .. Edilmedi isede oda önce yanmıştır sonra Ladegeraete kadar gelmiştir.. Resimde yanan O yeşil Platini tam okuyamadım galiba 5 Volt yazıyor eğer öyleyse dedklerim doğru.. Yanar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Etiketlenen üyelerin listesi

Bu Konudaki Etiketler